Poradnik strzyżenia psów

MALTAŃCZYK

Ta niezwykłe popularna rasa praktycznie codziennie gości w naszym salonie. Maltańczyk to mały biały piesek o cudownym usposobieniu. Swoją urodą i łagodnością przekonuje wiele rodzin podczas podjęcia decyzji o zakupie szczenięcia. Należy jednak mieć świadomość pielęgnacji, którą jest nieodłącznym elementem przez całe życie psa tej rasy.

Maltańczyk nie gubi sierści, ma jedwabisty śnieżnobiały włos, który wymaga częstych i systematycznych zabiegów. Aby zachować ładny wygląd pupila kąpiel powinna odbywać się co około 2 tyg. Odpowiednio dobrane kosmetyki ułatwiają codzienną pielęgnację. Wbrew pozorom nie stosujemy na co dzień kosmetyków wybielających. Zdrowa, nawilżona szata nie wymaga takich zabiegów, które wręcz mogą osłabić włos, powodując jego przesuszenie i zniszczenie. Przy kąpieli stosujemy nawilżające odżywki i nie zapominamy o dokładnym czesaniu, od skóry aż po końce włosa przy użyciu odpowiedniej szczotki, oraz grzebienia.

więcej
MALTAŃCZYK

SHIH-TZU

Shih-tzu to jedna z trzech ras, które  najczęściej odwiedzają salon Happy Dog. Psy shih-tzu są najczęściej zauważalnie większe od yorków i maltańczyków oraz posiadają bardziej okazałą okrywę włosową, którą zawdzięczają swoim przodkom rasy lhasa apso.

 

Strzyżenie shih-tzu jest wyzwaniem również dla bardzo doświadczonych groomerów ze względu na długi i gęsty włos tworzący królewską szatę. Oprócz szaty zdobiącej tułów, w strzyżeniu shih-tzu ważny jest puszysty ogon przypominający pióropusz a także na obficie owłosiona głowa, z włosami opadającymi na oczy (o ile nie zostaną upięte) i gęstym włosem na brodzie tworzącym charakterystyczne wąsy. Duże doświadczenie naszych groomerów gwarantuje profesjonalne podejście do strzyżenia shih-tzu oraz uzyskanie atrakcyjnej fryzury.

więcej
SHIH-TZU

YORKSHIRE TERRIER

York to obecnie jedna z najpopularniejszych małych ras psów. Piękne brązowo czarne umaszczenie lub jaśniejszy włos, jedwabisty lub puszysty długi ogon, szpiczaste trójkątne uszka, bystre czarne oczka, a na głowie kitek z kokardą lub grzywka to charakterystyczne cechy Yorków.

Odpowiednio zadbany włos stanowi ozdobę i jest wizytówką dla rasy.

Fryzurka z reguły uzależniona jest od gustu właścicieli. Naturalny, piękny długi lejący włos wygląda okazale, jednak wymaga systematycznej pracy polegającej min. na kąpieli, czesaniu, podcieciu kosmetycznym, wszystko to przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków i narzędzi.

Najczęściej podczas klasycznego strzyżenia wykonujemy kilka wersji fryzur, którą dostosowujemy do psa oraz gustu właścicieli. W wersji Comfort stosujemy dodatkowo odżywki, ułatwiające rozczesywanie i poprawiające jakość szaty.

 

więcej
YORKSHIRE TERRIER

Kontakt

sep
Gdańsk Południe
sep