MALTAŃCZYK

Ta niezwykłe popularna rasa praktycznie codziennie gości w naszym salonie. Maltańczyk to mały biały piesek o cudownym usposobieniu. Swoją urodą i łagodnością przekonuje wiele rodzin podczas podjęcia decyzji o zakupie szczenięcia. Należy jednak mieć świadomość pielęgnacji, którą jest nieodłącznym elementem przez całe życie psa tej rasy.

Maltańczyk nie gubi sierści, ma jedwabisty śnieżnobiały włos, który wymaga częstych i systematycznych zabiegów. Aby zachować ładny wygląd pupila kąpiel powinna odbywać się co około 2 tyg. Odpowiednio dobrane kosmetyki ułatwiają codzienną pielęgnację. Wbrew pozorom nie stosujemy na co dzień kosmetyków wybielających. Zdrowa, nawilżona szata nie wymaga takich zabiegów, które wręcz mogą osłabić włos, powodując jego przesuszenie i zniszczenie. Przy kąpieli stosujemy nawilżające odżywki i nie zapominamy o dokładnym czesaniu, od skóry aż po końce włosa przy użyciu odpowiedniej szczotki, oraz grzebienia.

MALTAŃCZYK

Nieodpowiednio pielęgnowany włos staje się suchy, łamliwy, szary lub brunatny i ma tendencje do filcowania się, aby tego uniknąć należy podchodzić do pielęgnacji ze świadomością.

Najczęściej pieski tej rasy chodzą w półdługich sportowych fryzurkach. Główka kształtowana jest na okrągło, rzadziej włosy upinamy są w kucyk.

Systematyczne, higieniczne podcinanie połączone z odżywczą kąpielą minimalizują ilość pracy potrzebnej do codziennej pielęgnacji maltańczyka. Pieski tej rasy odwiedzają groomera co około 1,5-2 miesiące, regularne wizyty w salonie pozwalają na utrzymaniu ich naturalnego uroku.

Newralgiczne dla rasy są oczy, które często mają tendencję do łzawienia, co pozostawia na białej sierści brunatne zacieki. Maltańczyki są wrażliwe, dlatego ich dieta powinna być dobrze zbilansowana, pozbawiona alergenów, które mogą powodować często dokuczliwe nadmierne łzawienie oczu. Wysokiej jakości karma, oraz codzienna higiena okolic oczu to podstawa. Okolice oczu możemy przemywać każdego dnia, polecamy stosowanie odpowiedniego preparatu, lub soli fizjologicznej. Dzięki temu maltańczyki mogą wyglądać pięknie bez zbędnych przebarwień.

wróć

Kontakt

sep
Gdańsk Południe
sep