facebook

Kurs groomerski

Szkolenia w salonie Happy Dog

 

Salon fryzjerski dla psów Happy Dog oferuje profesjonalne kursy groomingu, organizowane w trybie indywidualnym, zakończone certyfikatem i przygotowujące do wykonywania zawodu groomera. Instruktorem we wszyskich kursach indywidualnych jest Marta Kędra - groomerka z czternastoletnim doświadczeniem, posiadająca tytuł mistrza w zawodzie groomer oraz utytułowana zawodniczka startująca w konkursach groomerskich min. w Szwecji, Polsce, Belgii. Rzesza zadowolonych klientów, czternastoletni staż pracy i zdobyte w tym czasie doświadczenie zawodowe pozwoliły nam na wypracowanie autorskich metod pracy, w oparciu o które prowadzimy profesjonalne szkolenia groomerskie. Wychodzimy z założenia, że to właśnie zajęcia praktyczne budują największe doświadczenie, dlatego kursy groomingu odbywają się bezpośrednio w naszym salonie w Gdańsku. Dzięki temu nasi kursanci mogą doświadczyć prawdziwej obsługi klientów oraz ich pupili. Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się pod czujnym okiem naszych profesjonalnych groomerów - instruktorów.

 

Kurs groomerski, czyli jak zostać psim fryzjerem

 

Kurs strzyżenia psów to najlepsza okazja do tego, aby zdobyć nowe uprawnienia i podnieść swoje kwalifikacje w zakresie groomingu. Wiedza i umiejętności praktyczne, które zdobędziesz na naszych szkoleniach, przygotują Cię do pracy w zawodzie groomera, a nawet do otworzenia własnego salonu.

 

Doświadczona
KADRA
SZKOLENIOWA

Sprawdzony
PROGRAM
SZKOLENIA

 

 

Oferujemy kursy groomerskie w ramach czterech głównych grup:

 

1. Kursy dla początkujących - nauka od podstaw

2. Kursy doszkalające  - doskonalenie umiejętności

3. Kursy specjalistyczne - zdobywanie dodatkowych specjalizacji

4. Kursy dla franczyzobiorców Happy Dog

 

1. Kursy dla początkujących


2. Kursy doszkalające


3. Kursy specjalistyczne

 

PROMOCJE (stan na dzień 2.04.2024):

Zapytaj o naszą ofertę otwarcia salonu w ramach ogólnopolskiej sieci franczyzowej Happy Dog (szkolenia@happy-dog.com.pl, tel. 602-120-735). 


Informacje o kursach:

Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas lub zadzwoń:
szkolenia@happy-dog.com.pl

tel. 602-120-735.

oraz 

na INSTAGRAM

 

Informacje na temat podstawowego kursu groomerskiego

Indywidualny kurs groomerski w pracowni Happy Dog trwa ponad 2 tygodnie i kończy się egzaminem praktycznym, który polega na wykonaniu w pełni samodzielnego zabiegu groomerskiego dla psa jednej z ras ozdobnych. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu otrzymasz certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Podstawowy kurs groomerski to praca z psami następujących ras: yorkshire terrier, maltańczyk, shih-tzu, jack russell terrier oraz sznaucer miniaturowy.

Na kursie będziesz z pomocą instruktora samodzielnie strzyc minimum 20 psów rasowych. Będą wśród nich: minimum 4 psy rasy yorkshire terrier, minimum 4 psy rasy maltańczyk, minimum 4 psy rasy shih-tzu oraz minimum 1 pies rasy jack russell terrier oraz west highland terrier. Prowadzimy szkolenia tylko na psach rasowych. Nauka groomingu na psach mieszanych ras jest, stwierdzając na podstawie naszego doświadczenia, nieskuteczna.

Wprowadzimy Cię do świata psiego fryzjerstwa. W trakcie kursu zgłębisz tajniki pracy salonu groomerskiego, dowiesz się, jak wygląda strzyżenie psów krok po kroku, w jaki sposób przygotowywać zwierzęta do pielęgnacji, które rasy trymować, a które strzyc. Pokażemy Ci, jak wygląda praca groomera na co dzień i przygotujemy Cię do wykonywania tego zawodu. Zapewniamy również wsparcie po zakończeniu kursu w formie konsultacji telefonicznych lub online, a także fachowego doradztwa bezpośrednio w naszej pracowni groomingu.

 

Program szkolenia groomerskiego

Kurs groomerski w Happy Dog to do 140 godzin lekcyjnych, które przeznaczamy na praktyczne zajęcia z psami ras ozdobnych, organizowane pod okiem doświadczonego instruktora - Marty Kędra. O poziomie umiejętnosci groomerskich Marty świadczą min. udane starty na konkursach groomerskich Europejskiego Stowarzyszenia Groomerów.

Organizując kurs strzyżenia psów, skupiamy się przede wszystkim na praktycznej stronie nauki zawodu groomera, którą uzupełniamy wiedzą teoretyczną. W trakcie każdego szkolenia uwzględniamy tempo nauki oraz indywidualne wymagania naszego Kursanta.


I tydzień kursu:

- opanowanie umiejętności prawidłowej kąpieli, przygotowania włosa do strzyżenia lub trymowania i profesjonalnej pielęgnacji:


II tydzień kursu:

- doskonalenie technik groomerskich (aby w pełni wykorzystać czas przeznaczony na kształtowanie umiejętności w tym obszarze, zajęcia odbywają się przy pomocy groomera, którego zadaniem będzie przygotowanie psów do strzyżenia):

W trakcie szkolenia kursanci uczą się krok po kroku kompleksowej pielęgnacji zwierząt, począwszy od wstępnej rozmowy z klientem i poznaniu jego potrzeb, przez zaproponowanie stylizacji psiej fryzury i dobór odpowiednich kosmetyków, aż po samodzielną pracę przy stole groomerskim.

Zajęcia praktyczne uzupełniamy niezbędną wiedzą teoretyczną, która towarzyszy naszym kursantom przez cały okres szkolenia.

 

Tematyka szkoleń groomerskich:

 

Zakres obowiązków groomera

Profesjonalny kurs groomerski to nie tylko nauka strzyżenia psów. Do obowiązków groomera należy szereg czynności pielęgnacyjnych oraz związanych z modelowaniem okrywy włosowej psa. W Happy Dog przejdziesz przez wszystkie etapy pracy groomera, zgłębiając tajniki tego zawodu. Z uwagi na fakt, iż część czynności przygotowawczych, takich jak kąpiel, suszenie czy czesanie, nie wymaga długiego okresu szkoleniowego oraz bardzo zaawansowanych umiejętności, obowiązki te przekazujemy z czasem pomocnikom groomera. Dzięki temu możesz mieć pewność, że najwięcej godzin szkoleniowych poświęcisz na wykonywanie czynności wysokospecjalistycznych jak strzyżenie nożyczkowe oraz zdobywanie innych zaawansowanych umiejętności.

 

Wymagania od kandydatów na groomera

Aby zostać groomerem, niezbędna jest miłość do psów i chęć nieustannego obcowania z nimi. Od kandydatów chcącycych ukończyć kurs strzyżenia psów wymagamy nie tylko empatycznego stosunku do zwierząt, ale także poczucia estetyki, zdolności manualnych, dokładności, cierpliwości i spostrzegawczości. Jeżeli czujesz, że masz predyspozycje do wykonywania tego zawodu, zapisz się na nasz kurs groomerski.

 

Terminy szkoleń groomerskich

Oferujemy następujące terminy szkoleń:

Kurs groomerski - nasza filozofia

Filozofia nauczania sztuki groomingu w wykonaniu Happy Dog zakłada stopniowe opanowywanie umiejętności prawidłowej kąpieli, odpowiednio wykonanego suszenia połączonego z czesaniem, pracy z maszynką bezprzewodową, a następnie strzyżenia nożyczkami prostymi oraz degażującymi.

Wyznajemy zasadę, że będąc młodym groomerem, lepiej umieć poprawnie wykonać strzyżenie kilku popularnych ras (a mniej popularne rasy zostawić sobie na dalsze etapy zdobywania umiejętności), niż próbować groomingu wszystkich ras kosztem obniżenia jakości i estetyki pracy. Dlatego opracowaliśmy autorski program kursu dla groomerów, obejmujący następujące rasy (podane w kolejności pojawiania się w trakcie szkolenia): yorkshire terrier, maltańczyk, jack russell terrier, shih-tzu, west highland terrier oraz sznaucer miniaturowy.

W trakcie szkolenia zapewniamy kursantom możliwość pracy z kilkoma psami z każdej z tych ras, co daje solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z groomingiem na własny rachunek. Co ważne pod kątem zakładania własnego salonu fryzjerskiego dla psów - wymienione rasy są najpopularniejszymi rasami psów odwiedzających salony groomerskie i z reguły stanowią 90% ich klientów.

 

Kurs strzyżenia psów - dlaczego my?

Pracownia Szkoły Groomingu Happy Dog została wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.22/00120/2020. Prowadzimy kurs strzyżenia psów w oparciu o najlepsze praktyki rekomendowane i stosowane przez European Grooming Association w ramach m.in. organizowanych pod jej auspicjami Międzynarodowych Konkursów Groomerskich. State of the art w przypadku wybranych ras stanowią standardy wypracowane w ramach uczestnictwa w międzynarodowych wystawach psów rasowych organizowanych przez FCI. W przypadku szkoły Happy Dog przekazywana wiedza i umiejętności groomingu następujących ras bazują na licznych startach i sukcesach na wystawach FCI: pudel królewski, pudel toy oraz cocker spaniel amerykański.

W organizowanych przez nas szkoleniach kładziemy nacisk na naukę i doskonalenie technik groomerskich. Nie uznajemy nauki strzyżenia psów na tzw. modeldogach. Już w pierwszym dniu zajęć kursanci obsługują naszych klientów i ich pupile. Zaopatrujemy w niezbędny sprzęt groomerski i akcesoria, korzystamy w wyłącznie ze sprawdzonych i najlepszych jakościowo kosmetyków. Kurs groomerski w Happy Dog przygotuje Cię do samodzielnej pracy w salonie groomerskim. Po ukończeniu szkolenia i otrzymaniu certyfikatu dyplomowanego groomera będziesz mógł również otworzyć własny salon fryzjerski dla psów.

 

Poniżej kilka opinii naszych kursantów:

"Jestem bardzo zadowolona z kursu w Happy Dog Gdańsk. Po jego zakończeniu z sukcesem otworzyłam własny salon groomerski, w którym pracuję już ponad 2 lata" - Agnieszka, właścicielka salonu groomingu Calvin w Elblągu, maj 2020

"Najbardziej w kursie podobała mi się różnorodność ras przygotowanych pod kursanta oraz merytoryczne i praktyczne prowadzenie zajęć" - Mikołaj, właściciel salonu groomingu w województwie pomorskim, sierpień 2020

"Kurs uznaję za bardzo udany i polecam go każdej osobie rozpoczynającej przygodę z groomingiem" - Monika, właścicielka salonu groomingu w Piszu, listopad 2020

kursy groomingu

Kursy groomingu - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Kim jest groomer i czym się zajmuje?

Groomer, znany również jako psi fryzjer, zajmuje się nie tylko wyglądem zewnętrznym zwierząt, a więc strzyżeniem sierści czy podcinaniem pazurów. Profesjonalny fryzjer dla psów ma w rzeczywistości o wiele więcej obowiązków, do których można zaliczyć m.in. zabiegi pielęgnacyjne, higienę zębów, a także profesjonalne doradztwo w zakresie stylizacji fryzur i doborze odpowiednich kosmetyków. Ukończony kurs strzyżenia psów jest jednym z najważniejszych wymogów dotyczących pracy w zawodzie groomera.

Groomer, zgodnie z wyznawaną przez szkołę Happy Dog filozofią, jest wysoko wyspecjalizowanym rzemieślnikiem wykonującym pielęgnację oraz strzyżenie i trymowanie ras psów zgodnie z przyjętym dla tych ras sposobem modelowania okrywy włosowej lub wykonującym tzw. grooming komercyjny, czyli modelowanie okrywy włosowej nie według wzorca danej rasy, lecz zgodnie z życzeniem i poczuciem estetyki właściciela. Warto zaznaczyć, że w przypadku groomingu komercyjnego groomer nie może spełniać życzeń właściciela, które nie są zgodne ze sztuką pielęgnacji psa danej rasy (np. nie może dokonywać strzyżenia maszynkowego psów rasy Pomeranian).

Ile trwa kurs groomerski?

Kurs strzyżenia psów organizowany przez Happy Dog trwa 2 tygodnie: 4 dni w tygodniu po 9,5 h dziennie (od 9:00 do 18:30). Stawiamy na umiejętności praktyczne – dlatego już od pierwszej godziny kursu pracujemy z psem. Informacje teoretyczne są przekazywane w trakcie trwania zajęć praktycznych. Łącznie oferujemy ponad 100 godzin lekcyjnych zajęć praktycznych.

Dlaczego oferujecie tylko indywidualne kursy groomingu?

Nauka groomingu, polegająca na stopniowym poznawaniu i opanowywaniu wiedzy, umiejętności oraz wykształcaniu zdolności manualnych, wymaga dużego zaangażowania i pełnej uwagi zarówno od kursanta, jak i od jego nauczyciela. W naszej opinii nauka indywidualna daje najlepsze efekty w przyswajaniu właściwych nawyków, jak i ćwiczeniu umiejętności groomerskich maszynkowych i nożyczkowych. Indywidualny kurs groomerski to najlepszy wybór, jeżeli zależy Ci na zintensyfikowaniu Twojej nauki i jak najszybszym osiągnięciu upragnionego rezultatu w postaci nabycia umiejętności i właściwego podejścia do groomingu.

Jakie są warunki ukończenia kursu groomingu?

Do warunków ukończenia kursu strzyżenia psów, poza punktualnym pojawianiem się i obecnością na zajęciach, aktywnym uczestnictwem oraz zaangażowaniem w zdobywanie wiedzy i umiejętności, zaliczyć można także wykazanie się zdobyciem podstawowych umiejętności praktycznych w trakcie szkolenia oraz posiadanie elementarnego poczucia estetyki. Aby otrzymać certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu na groomera, należy uzyskać pozytywny wynik z egzaminu praktycznego.

Co uczestnicy kursu otrzymują po szkoleniu groomerskim?

Szkoła groomingu Happy Dog Gdańsk to podmiot wpisany do ogólnopolskiego Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.22/00120/2020. W związku z tym, po szkoleniu groomerskim uczestnik otrzymuje od nas zaświadczenie o ukończeniu kursu groomingu. Zaświadczenie wydawane jest na podstawie §6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (DzU nr 31, poz.216). Ponadto uczestnik otrzymuje dyplom potwierdzający pozytywne zaliczenie egzaminu ze strzyżenia komercyjnego psa rasy ozdobnej. Dodatkową korzyścią jest otrzymanie nielimitowanego czasowo doradztwa oraz pełnego zestawienia sprawdzonych narzędzi groomerskich, niezbędnych do rozpoczęcia prowadzenia własnego salonu groomerskiego.

Ile kosztuje kurs groomerski?

Cena kursu groomerskiego wynosi 6000 zł. Podany koszt dotyczy szkoleń organizowanych w miesiącach: styczeń, luty, wrzesień, październik, listopad. W miesiącach: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień oraz grudzień, ze względu na letni sezon zwiększonego zapotrzebowania na usługi groomerskie, koszt kursu strzyżenia psów wynosi 10000 zł. W cenę wliczone są wszystkie materiały szkoleniowe oraz kawa i napoje. Wyżywienie nie jest wliczone w koszt kursu. Na życzenie kursanta możemy zorganizować wyżywienie pełne lub częściowe w formie cateringu.

Czy zaświadczenie ukończenia kursu strzyżenia psów trzeba odnawiać?

Nie ma konieczności odnawiania zaświadczenia o ukończeniu kursu strzyżenia psów. Jednak ze względu na fakt, iż osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności w groomingu wymaga wieloletniego zwiększania swoich umiejętności, wskazane jest regularne (minimum 1 raz w ciągu roku) uczestnictwo w kursach doszkalających lub specjalistycznych z ras szczególnie interesujących danego groomera.

PROWADZĄCY KURSY

Kto prowadzi kurs groomingu?

 

Kurs groomingu prowadzą następujące osoby:

 

MARTA KĘDRA

mgr inż. zootechniki, Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Kierunek: Zootechnika - Hodowla zwierząt, Specjalność: Genetyka i rozród zwierząt. Marta dysponuje 11-letnim doświadczenia w groomingu psów rasowych i jest założycielką salonu Happy Dog, który oferuje Państwu strzyżenie psów ozdobnych od 2009 roku.


Marta ma za sobą udział w licznych Międzynarodowych Wystawach Psów Rasowych organizowanych przez Związek Kynologiczny w Polsce, należący do międzynarodowej organizacji FCI. Swoją aktywność na ringach wystawowych Marta poświęciła psom rasy Pudel Królewski oraz Pudel Toy. Przygotowanie groomerskie oraz handling Marty zaowocował min. zdobyciem Championatu Polski, Litwy, Ukrainy a także Rosji. Jednym z dużych sukcesów było zdobycie 3 miejsca w rasie Pudli Królewskich w klasie otwartej na Europejskiej Wystawie Psów Rasowych w 2018 roku w Warszawie. 


Sukcesy Marty w konkursach groomerskich:
1 Miejsce - Konkurs Sewing Grooming Show, Polska 2020 - Kategoria: Spaniele i Setery, Klasa Open, Model: Cocker spaniel angielski


Marta startowała również na Międzynarodowych Konkursach Groomerskich pod auspicjami European Grooming Association. Starty Marty obejmowały następujące konkursy groomerskie:

 

Międzynarodowy Konkurs Artero Grooming Show 2020, Hiszpania 2020 - Kategoria: Spaniele i Setery, Klasa: Open, Model: BJ z Zagłębia;
Międzynarodowy Konkurs Artero Grooming Show 2020, Hiszpania 2020 - Kategoria: Pudle Królewskie, Klasa: Open, Model: Smart Connection Millenium;
Międzinarodowy Konkurs Master Show Arezzo 2020, Włochy 2020 -  Kategoria: Pudle Królewskie, Klasa: Open, Model: Smart Connection Millenium;
Międzinarodowy Konkurs Master Show Arezzo 2020, Włochy 2020 - Kategoria: Intermediate, Model: Pudel Toy Get Crazy Swan Sensation.

 

Wybrane atrybuty groomerskie Marty to: doświadczenie, wiedza specjalistyczna, dokładność, pozytywne podejście.

 

Grooming i handling Marty pudla królewskiego o imieniu Smart Connection Millenium zaowocował zdobyciem następujących tytułów:

 

Młodzieżowy Champion Polski
Młodzieżowy Champion Rosji
Champion Polski
Champion Rosji
Champion Ukrainy
Champion Litwy
Poland Winner 2017
2 Miejsce na Specjalistycznej Wystawie przy Światowej Wystawie Amsterdam 2018
3 Miejsce na Bennelux Winner przy Światowej Wystawie Amsterdam 2018
Ocena Doskonała na Światowej Wystawie Amsterdam 2018
Międzynarodowy Champion Piękności FCI

Kontakt

sep
Gdańsk Południe
sep