Rasy psów - strzyżenie

Bolończyk

Strzyżenie bolończyka to pomimo jego małego rozmiaru czasochłonny proces. Pielęgnację utrudnia fakt, że włos bolończyka jest kędzierzawy i ma predyspozycje do plątania się i tworzenia kołtunków.

 

Z tego względu zalecana jest regularna pielęgnacja bolończyków obejmująca profesjonalną kąpiel oraz prawidłowe suszenie połączone z rozczesywaniem kędzierzawego włosa bolończyka w trakcie suszenia.

 

Polecamy również kąpiel wybielającą DIAMONDWHITE, która pozwala uwydatnić biały włos i sprawia, że po zakończonym strzyżeniu bolończyka efekt wizualny jest bardzo atrakcyjny.

 

więcej
Bolończyk

Jack Russell Terrier

Jack Russel Terrier to popularny przedstawiciel psów szorstkowłosych odwiedzających salon pielęnacji psów Happy Dog.

 

Oferujemy trymowanie jack russell terierów w połączeniu z kąpielą oczyszczającą oraz pełnym pakietem niezbędnych czynności kosmetycznych jak czyszczenie uszu i skracanie pazurków.

 

Trymowanie jack russel terierów jest zabiegiem wykonywanym nie tylko ze względu na gubienie włosa przez psa w domu, mającym na celu wyeliminowanie tego problemu na około 2 miesiące. Trymowanie jack russell teriera jest przede wszystkim wymaganym zabiegiem ułatwiającym psu zachowanie zdrowia i odpowiedniej kondycji włosa.

więcej
Jack Russell Terrier

Lhasa apso

Lhasa apso czyli bliski krewny popularnego shih-tzu jest jednym z najbardziej dystyngowanych gości salonu strzyżenia psów Happy Dog.

 

Swój imponujący wygląd zawdzięcza gęstej i długiej okrywie włosowej, której zmienny kąt wzrostu tworzy charakterystyczny kształt fryzury lhasa apso.

 

Strzyżenie lhasa apso to duże wyzwanie dla groomera ze względu na bogatą okrywę włosową jak i jej niebanalne ułożenie. Nasi doświadczeni groomerzy są odpowiednio przygotowani do podjęcia wyzwania jakim jest profesjonalna pielęgnacja lhasa apso.

 

 

więcej
Lhasa apso

Maltańczyk

Strzyżenie i kąpiel maltańczyka to jedna z najpopularniejszych usług wykonywanych w salonie groomingu Happy Dog.

 

Strzyżenie maltańczyka zaleca się przeprowadzać nie rzadziej niż raz na 2 miesiące. W ramach usługi wykonywane są również inne zabiegi niezbędne dla zdrowia i dobrej kondycji psa jak: kąpiel pielęgnacyjna, kosmetyka okolic oczu, kosmetyka uszu oraz skracanie pazurków.

więcej
Maltańczyk

Pomeranian

Pomeranian czyli szpic miniaturowy to zyskująca popularność rasa, którą coraz częściej można spotkać podczas pielęgnacji w salonie strzyżenia psów Happy Dog.

 

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że nie wykonujemy strzyżenia pomeranianów na tzw. pieska Boo, ze względu na fakt, że nie jest to zgodne z zasadami strzyżenia i pielęgnacji szpiców miniaturowych.

 

Oferujemy Państwu natomiast profesjonalne usługi groomerskie dla rasy pomeranian obejmujące odpowiednio przeprowadzoną kąpiel zwiększającą objętość okrywy włosowej i suszenie połączone z rozkołtunianiem oraz strzyżenie nożyczkowe – dostępne w Pakiecie Classic.

 

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby uzyskać jeszcze lepszy efekt zwiększenia objętości okrywy włosowej polecamy Pakiet Plush Puppy z kąpielą Body Building polecaną dla rasy pomeranian oraz modelowanie fryzury nożyczkami prostymi i degażującymi.

więcej
Pomeranian

Pudle

Strzyżenie pudla jest zadaniem tylko dla doświadczonych groomerów. Profesjonalni groomerzy, którzy mają wiedzę i doświadczenie w zakresie strzyżenia i pielęgnacji pudli, mogą sprostać temu wyzwaniu i uzyskać spektakularny efekt w postaci pięknie ostrzyżonego pudla.

 

W Happy Dog specjalizujemy się w strzyżeniu pudli od rozmiaru toy przez pudle miniaturowe i średnie do pudli królewskich. Specjalistyczne strzyżenie pudli w Happy Dog jest wynikiem kilkuletniego doświadczenia opartego na posiadaniu i strzyżeniu pudli, które mieszkają razem z nami.

 

więcej
Pudle

Shih-tzu

Shih-tzu to jedna z trzech ras, które  najczęściej odwiedzają salon Happy Dog. Psy shih-tzu są najczęściej zauważalnie większe od yorków i maltańczyków oraz posiadają bardziej okazałą okrywę włosową, którą zawdzięczają swoim przodkom rasy lhasa apso.

 

Strzyżenie shih-tzu jest wyzwaniem również dla bardzo doświadczonych groomerów ze względu na długi i gęsty włos tworzący królewską szatę. Oprócz szaty zdobiącej tułów, w strzyżeniu shih-tzu ważny jest puszysty ogon przypominający pióropusz a także na obficie owłosiona głowa, z włosami opadającymi na oczy (o ile nie zostaną upięte) i gęstym włosem na brodzie tworzącym charakterystyczne wąsy. Duże doświadczenie naszych groomerów gwarantuje profesjonalne podejście do strzyżenia shih-tzu oraz uzyskanie atrakcyjnej fryzury.

więcej
Shih-tzu

Sznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturowy, którego sylwetka jest elementem logo salonów groomingu Happy Dog jest psem wymagającym specjalistycznej pielęgnacji.

 

Dla sznaucerów miniaturowych polecamy profesjonalne trymowanie połączone z kąpielą – dostępne w Pakiecie Trim Bath. Zalecamy korzystać z zabiegów trymowania połączonego z kąpielą nie rzadziej niż raz na trzy miesiące – tak aby uzyskać efekt kilku stopni wzrostu włosa. Rzadziej wykonywane zabiegi powodują zrównanie faz wzrostu większości okrywy włosowej co skutkuje większym ubytkiem okrywy po wykonanym trymowaniu.

 

Dla tych z Państwa, których pies był już strzyżony i wykonanie trymowania jest niemożliwe oferujemy profesjonalne strzyżenie i kąpiel w Pakiecie Classic oraz z dodatkową kuracją odżywiającą włos w Pakiecie Comfort.

więcej
Sznaucer miniaturowy

West

Trymowanie west highland white terrier to najwłaściwszy rodzaj pielęgnacji dla tej rasy oferowany przez salon strzyżenia psów Happy Dog.

 

Proponujemy Państwu trymowanie west highland teriera już od szczeniaka. Wczesne zaznajomienie szczeniaka z salonem strzyżenia psów umożliwia bezstresową adaptację do zabiegów groomerskich i sprawia, że wizyty w salonie groomerskim są przez psa traktowane jako naturalne.

 

więcej
West

York

Najpopularniejsza rasa odwiedzająca salon strzyżenia i pielęgnacji psów Happy Dog.

 

Zachęcamy do jak najwcześniejszego oswajania szczeniaczka rasy yorkshire terrier z salonem groomerskim w postaci wizyty adaptacyjnej. W trakcie wizyty adaptacyjnej szczeniak poznaje nową osobę, która ma z nim bezpośredni kontakt podczas wszystkich czynności kosmetycznych. Pozwala to na adaptację do nowych dźwięków i obiektów a zatem eliminację stresu podczas kolejnych wizyt.

 

 

więcej
York

Kontakt

sep
Gdańsk Południe
sep